Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Jak urządzić łazienkę boho?

30 listopada 2020


W obecnych czasach swój dom lub mieszkanie można urządzić w bardzo wielu zróżnicowanych stylach. Wśród nich wymienia się przede wszystkim styl boho. Wiele osób zastanawia się również, jak można urządzić łazienkę w tym stylu. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać pewne sprawdzone sposoby.

Kolorystyka

Łazienka boho przede wszystkim powinna być urządzona w odpowiedniej kolorystyce. Kolory powinny być w pełni naturalne, ale także dość wyraziste, aby rzucały się w oczy swoją niepowtarzalnością. Można je zestawiać w sposób niezgodny z ogólnie przyjętymi normami i to również będzie idealnie pasowało do stylu boho. Wśród najbardziej popularnych kolorów w tej stylistyce można przede wszystkim wymienić wszelkiego rodzaju beże, brązy, a także kolor miodowy oraz pomarańczowy. Oprócz tego idealnie będzie pasowała taka barwa jak biel, która jest kolorem dość uniwersalnym i pasującym do wielu elementów wyposażenia.

Materiały

Materiały w stylu boho również powinny być w odpowiedni sposób dopasowane. Zazwyczaj są one w pełni naturalne i w związku z tym bardzo dobrze się prezentują. Wśród nich można przede wszystkim wymienić bawełnę, len, wełnę, ale także wiklinę, rattan oraz stare drewno. W łazience zazwyczaj nie znajduje się zbyt wiele przedmiotów, które są wykonane z tego rodzaju materiałów ze względu na panującą tam wilgoć. Jednak pewne akcenty dekoracyjne się pojawiają. Mogą to być atrakcyjne dywaniki lub koszyki z wikliny, w których można przechowywać różne przedmioty.

Niepowtarzalność

Łazienka w stylu boho powinna być przede wszystkim urządzona w sposób bardzo niepowtarzalny, ponieważ właśnie tym charakteryzuje się ten styl. Jest to miks różnych wzorów, faktur oraz materiałów, co sprawia, że wnętrze urządzone w tym stylu prezentuje się w fantastyczny sposób oraz zachwyca swoich pięknym wyglądem. Oprócz tego we wnętrzach wykonanych w stylu boho można poczuć niezapomniany klimat, na czym szczególnie zależy wielu osobom.

Wygoda

Każde wnętrze urządzone w stylu boho powinno być również odpowiednio wygodne dla jego użytkowników. Jest to bardzo istotna cecha tego stylu. Dlatego wykorzystuje się w nim szereg różnego rodzaju dodatków, które sprawią, że w danym pomieszczeniu bardzo przytulnie i miło można spędzać czas. W łazience ciężko o materiałowe akcenty, jednak z powodzeniem można w niej na przykład ustawić romantyczne świeczki, które podkreślą przyjemny akcent tego miejsca. Oprócz tego można również postawić na puchate ręczniki, a także ciepłe dywaniki, na których będzie można wygodnie stawać.

wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Redakcja sdom.pl

Sdom.pl to nowoczesny blog budowlany, na którym znajdziesz ciekawe poradniki i felietony dotyczące budowy oraz wystroju własnego domu. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w artykułach zawsze były aktualne i rzetelne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

lampy sufitowe
drogi apartament
Wiklina i rattan

Jesteś zainteresowany reklamą?