Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jakie doniczki wybrać do kwiatów w salonie?

5 maja 2023 doniczki

Salon to ważne miejsce w domu, dlatego nic dziwnego, że chcemy, by było atrakcyjne i przytulne. Na to wpływa nie tylko ustawienie mebli, ich styl czy kolorystyka, lecz także dodatki, takie jak doniczki. W zależności od rodzaju rośliny i jej wielkości może stać zarówno na oknie, kwietniku, jak i na podłodze. Ważne, by były spójne z resztą wnętrza. Podpowiadamy zatem, jakie doniczki do salonu wybrać! Zachęcamy do lektury. 

Modna dekoracja okna w salonie

Okno to ważne miejsce w każdym domu. To nie tylko źródło światła, lecz także piękna dekoracja, na której nie może zabraknąć pięknych zasłon, firan, a także… doniczek z roślinami. Za pomocą takich dodatków można wpływać dowolnie na aranżację wnętrza, tworząc ją bardziej elegancką lub stonowaną. Różne wzory firan, a także doniczek pozwalają osiągnąć dowolne efekty. Doniczki do domu mogą eksponować roślinę lub jedynie być dla niej osłoną. Co ważne, jeśli chcesz stworzyć dekorację na oknie w salonie, postaw na mniejszą roślinność, która nie przysłoni dostępu światła. 

Jak dobrać doniczki do salonu?

Przy wyborze doniczek do salonu przede wszystkim warto zastanowić się, czy mają one stanowić główną dekorację miejsca, czy być jedynie uzupełnieniem. Propozycji na rynku nie brakuje, różnią się one m.in.: 

  • wielkością, 
  • wzorem, 
  • kolorem, 
  • właściwościami, 
  • materiałem wykończenia. 

Wszystkie te kwestie warto wziąć pod uwagę, wybierając doniczki do domu. Co ważne, wielkość zależy przede wszystkim od tego, w jakim miejscu ma stać kwiat, czy na podłodze, na oknie czy może w zupełnie innym miejscu. Duża donica na pewno będzie centralną dekoracją w niewielkim salonie. Bez względu na wszystko kolor, wzór oraz materiał wykończenia powinien adekwatnie pasować do stylistyki pokoju. Małe doniczki do salonu mogą być jedynie uzupełnieniem wnętrza lub kontrastem. Wszystko zależy od tego, jaki efekt planujesz uzyskać. Warto jednak zwrócić uwagę także na roślinę, która będzie przechowywana w doniczce. Niewielkie kwiaty na pewno nie potrzebują dużej przestrzeni, duże natomiast powinny mieć odpowiednio sporo miejsca. 

Doniczki do domu — propozycje

Doniczki do salonu dostępne są w wielu wariantach. Moda cały czas się zmienia, dlatego na rynku wciąż pojawiają się nowe propozycje. Warto przy wyborze zdać sobie sprawę, że donice są domem dla roślin, a zarazem elementem dekoracyjnym, który ma być spójny ze stylistyką wnętrza. Nowoczesne wnętrze najlepiej dopełni donica z włókna szklanego, np. wykończone na wysoki połysk lub mat. Mogą być utrzymane w kolorze białym, czarnym, złotym, a także srebrnym z akcentami geometrycznymi. Równie atrakcyjnie obecnie prezentują się doniczki do salonu wykonane z betonu. Najlepiej zaprezentują się w dużej przestrzeni, gdzie staną się centralną ozdobą. Takie ozdoby, jeśli Twój pokój jest mocno różnorodny, najlepiej wybrać w stonowanych barwach, np. szarości lub innym subtelnym kolorze. Nie można zapomnieć także o donicach plastikowych, które jako doniczki do domu sprawdzają się doskonale na oknie!

Materiał zewnętrzny

wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Redakcja sdom.pl

Sdom.pl to nowoczesny blog budowlany, na którym znajdziesz ciekawe poradniki i felietony dotyczące budowy oraz wystroju własnego domu. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w artykułach zawsze były aktualne i rzetelne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak wybrać projekt domu
Idealny producent wind
wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Jesteś zainteresowany reklamą?