sdom.pl

Remont, Aranżacja, Budowa – Blog Budowlany

Zakupy

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu działki budowlanej?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup działki budowlanej, a także postawienie na niej budynku mieszkalnego. Z całą pewnością będzie to rozwiązanie o wielu pozytywnych aspektach. Jednak wiele osób zastanawia się również, na co powinno się zwrócić swoją szczególną uwagę podczas zakupu działki budowanej. Warto się tego dowiedzieć.

Kształt działki

Przede wszystkim podczas zakupu działki budowanej powinno się zwrócić uwagę na jej kształt, ponieważ jest to bardzo istotna kwestia, która ma wpływ na dalsze użytkowanie tego rodzaju terenu. Niewłaściwy kształt może w niekorzystny sposób wpływać na umiejscowienie budynku na terenie działki, dlatego powinno się unikać wyboru takich działek. Oprócz tego warto zwrócić swoją szczególną uwagę na teren, który będzie albo bardzo wąski albo bardzo płytki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem spośród wszystkich możliwych i dostępnych będzie wybór działki w kształcie kwadratu lub prostokąta.

Topografia działki

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru działki budowlanej jest również jej topografia. Dlatego warto na to zwrócić uwagę oraz przemyśleć wybór konkretnego terenu. Przede wszystkim powinno się unikać działek, które będą miały niekorzystne ukształtowanie terenu. Oznacza to działki, na których znajdują się obszary pochyłe, zalewowe czy też zasypowe. Jeśli wybierze się tego rodzaju działkę to koszty budowy domu, który będzie się na niej znajdował, mogą znacząco wzrosnąć, ponieważ będą potrzebne dodatkowe prace budowlane. Wiąże się to najczęściej z naliczeniem dodatkowych opłat.

Orientacja działki

Kolejnym aspektem, na który powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu działki jest jej orientacja względem stron świata. Ma to bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o późniejsze funkcjonowanie w domu, który został zbudowany na tego rodzaju działce. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie umiejscowienie ogrodu od południa oraz od zachodu, ponieważ w ciągu dnia w ogrodzie będzie się znajdowało najwięcej słońca. Dzięki temu rośliny będą miały zapewnione jak najbardziej optymalne warunki do wzrostu.

Zadrzewienie działki

Wśród różnych elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu działki budowlanej z całą pewnością można wymienić jej zadrzewienie. Jest to bardzo istotna kwestia, która wpływa na dalsze sposoby użytkowania tego rodzaju terenu. Warto upewnić się, że drzewa nie będą w żaden sposób przeszkadzały podczas budowy domu. Natomiast jeśli drzewa będą stanowiły przeszkodę dla domu to będzie należało je wyciąć, co z całą pewnością będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *