sdom.pl

Remont, Aranżacja, Budowa – Blog Budowlany

szprosom wewnątrzszybowym
Budownictwo

Nadaj swoim oknom niepowtarzalny charakter dzięki szprosom wewnątrzszybowym

Dawno już w zapomnienie odeszły czasy, kiedy to okna stanowiące jeden z kluczowych elementów naszego budynku mieszkalnego czy też biurowego stanowiły wyłącznie rolę użytkową. Oczywiście, w dalszym ciągu konsumenci przed dokonaniem ich zakupu pragną dokładnie zapoznać się z ich właściwościami, szczególnie jeżeli chodzi o współczynnik izolacji termicznej, akustycznej, czy też zaimplementowane komponenty dodatkowe zabezpieczające użytkownika przed włamaniem. Nic nie stoi jednakże na przeszkodzie, by posiadane okna dodatkowo upiększyć i zwiększyć ich wyjątkowość, na przykład stosując w tym celu specjalnie im dedykowane szprosy wewnątrzszybowe.

Elementy te okazać się mogą doskonałym uzupełnieniem spersonalizowanych ram wykonanych z PVC, aluminium czy też drewna. W telegraficznym skrócie powiedzieć można, że są to elementy wykonane z metalu, materiału drewnopodobnego lub też z drzewa naturalnego, które to umieszczane są pomiędzy kolejnymi taflami szkła składającymi się na główny element okna. Są one chętnie wybieranym sposobem na wizualny podział szyby na mniejsze fragmenty. Warto wiedzieć, że ich umieszczenie wewnątrz szyb nie tylko wzmacnia całą konstrukcję okna, dodatkowo je usztywniając, ale także eliminuje konieczność prowadzenia jakichkolwiek prac rewitalizacyjnych. Jeżeli tylko zadbamy, aby okna były w pełni szczelne, możemy mieć pewność, że szprosy wewnątrzszybowe nie ulegną zabrudzeniu czy uszkodzeniu, jako że zostaną one zaimplementowane w hermetycznie zamkniętej przestrzeni pomiędzy kolejnymi warstwami szkła.

Pragniemy w tym miejscu jednakże poinformować, że przed zdecydowaniem się na tego typu rozwiązanie warto zawczasu upewnić się, że będzie ono współgrało nie tylko z wystrojem wnętrza, ale i ze specyfiką fasady obiektu. Jeżeli bowiem okaże się po montażu, że szprosy nie tworzą z nimi harmonijnej całości, koniecznym może okazać się ich usunięcie, co z kolei nierozerwalnie wiąże się z koniecznością demontażu i rozłożenia na elementy pierwsze zakupionego okna. Jak można się łatwo domyślić, procedura taka pochłonąć może znaczne koszty, na które niejednokrotnie nie możemy sobie pozwolić. 

Jeżeli jednak szpros zostanie zastosowany prawidłowo i wkomponowany w styl domu, firmy lub budynku użyteczności publicznej, mogą Państwo mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, że przyciągnie on zaciekawiony wzrok niejednego przechodnia czy gościa. Rozwiązanie takie było bowiem stosowane jeszcze do niedawna głównie w domach utrzymanych w stylu retro, obecnie jednakże przeżywa swoisty renesans i implementowane jest także w oknach stanowiących element wykończeniowy budowli wnoszonych na nowoczesną modłę. Są one niezwykle miłą odskocznią od tradycyjnych, niewyróżniających się niczym szczególnym okien, na które natknąć się możemy na niemalże każdym kroku. Naszym zdaniem wysoka jakość wykonania oraz niezaprzeczalne walory estetyczne sprawiać będą, że szprosy wewnątrzszybowe będą tylko i wyłącznie zyskiwały na popularności.