Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Udany zakup drogiego apartamentu – jak szukać nieruchomości premium?

25 sierpnia 2022 drogi apartament


Inwestorzy dysponujący dużym budżetem są zainteresowani nieruchomościami premium, czyli takimi, których wartość w stanie deweloperskim wynosi przynajmniej 1,5 mln złotych. W praktyce, duże znaczenie ma oczywiście cena za metr kwadratowy, ponieważ to właśnie ona informuje na o ogólnym standardzie lokalu oraz atrakcyjności lokalizacji. Szukając nieruchomości premium w Warszawie warto skorzystać z usług doświadczonego biura nieruchomości. 

Czym charakteryzują się nieruchomości premium w Warszawie?

Przez nieruchomość premium rozumiemy takie nieruchomości, których cena w stanie deweloperskim wynosi przynajmniej 1,5 mln złotych. Na taką wartość składa się kilka czynników: bardzo dogodna lokalizacja bogata w liczne udogodnienia, wysoki standard lokalu, na który składają się wykorzystane materiały, zastosowane instalacje i technologie, przyjazne sąsiedztwo, a także atrakcyjny widok z okien. Innymi słowy, nieruchomości premium Warszawa mają sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających inwestorów. Ceny za metr kwadratowy luksusowego apartamentu w stolicy naszego kraju mogą oscylować nawet powyżej 25 – 30 tys. złotych za metr kwadratowy. 

Jak wybrać kompetentne i dobre biuro nieruchomości?

Przy zakupie tak drogiej nieruchomości warto korzystać ze wsparcia doświadczonych fachowców, którzy zajmą się dokładnym sprawdzeniem nieruchomości, pomogą w załatwieniu formalności, a także wynegocjują lepszą cenę. Przy nieruchomościach premium mówimy nawet o dziesiątkach tysięcy złotych, a zatem jest to gra warta świeczki. Istnieją biura, których specjalnością są właśnie nieruchomości premium Warszawa. Takie biuro jest w stanie zaoferować swoim klientom staranne wyselekcjonowane apartamenty, wille, rezydencje oraz inne, ekskluzywne nieruchomości. 

Co jest najistotniejsze przy zakupie nieruchomości premium?

Biorąc pod uwagę wartość inwestycji, kluczowe jest dokładne sprawdzenie, czy wybrana nieruchomość faktycznie jest tyle warta. Jak już mówiliśmy, na nieruchomość klasy premium składa się wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Czasami jednak, ceny już na pierwszy rzut oka są mocno zawyżone i związane wyłącznie z dogodną lokalizacją. Korzystając ze wsparcia biura nieruchomości można łatwiej ocenić realną wartość nieruchomości. W ten sposób łatwiej podjąć decyzję, która okaże się satysfakcjonująca w perspektywie długoterminowej, a także opłacalna dla portfela. 

Czy warto inwestować w nieruchomości premium Warszawa?

Zaletą nieruchomości premium jest to, że nie tracą one swojej wartości. Wysoki standard, dogodna lokalizacja i przyjazne sąsiedztwo oznaczają, że nawet po wielu latach taka nieruchomość będzie dużo warta, nawet jeśli koniunktura na rynku nieruchomości spowolni. To bezpieczna lokata kapitału w perspektywie długoterminowej. Warto zatem wybrać biuro nieruchomości, dla którego specjalizacją są właśnie nieruchomości premium Warszawa. W ten sposób można dużo szybciej znaleźć dogodną nieruchomość, a także zyskać dużo korzystniejszą cenę zakupu.

Jak docieplić poddasze

Redakcja sdom.pl

Sdom.pl to nowoczesny blog budowlany, na którym znajdziesz ciekawe poradniki i felietony dotyczące budowy oraz wystroju własnego domu. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w artykułach zawsze były aktualne i rzetelne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

lampy sufitowe
drogi apartament
Wiklina i rattan

Jesteś zainteresowany reklamą?