sdom.pl

Remont, Aranżacja, Budowa – Blog Budowlany

Wnętrza

Modna i nowoczesna kuchnia w bloku

Kuchnia jest sercem każdego domu. Wyznacza nam rytm każdego dnia i jest miejscem, gdzie spotykamy się całą rodziną. W związku z tym najlepiej jest, gdy kuchnia jest stosunkowo duża, funkcjonalnie urządzona i zgodna z najnowszymi trendami na rynku.

Mała nowoczesna kuchnia w bloku

W sytuacji, gdy mieszkamy w bloku zazwyczaj nie mamy możliwości posiadania dużej kuchni. W związku z tym musimy bardzo dokładnie zaprojektować swoją małą kuchnię tak, aby była maksymalnie funkcjonalna. Na małym metrażu liczy się dosłownie każdy centymetr. Warto więc przemyśleć i poszukać wszelkich sposobów, które pomogą nam powiększyć przestrzeń roboczą w kuchni.

Kuchnia otwarta na salon daje nam wrażenie przestronności. Ma oczywiście swoje wady i zalety, ale w sytuacji, gdy mamy małe mieszkanie, takie rozwiązanie jest najrozsądniejsze.

Jak urządzić małą kuchnię?

Urządzając kuchnię, musimy zadbać przede wszystkim o jej funkcjonalność. Aby ją zachować, należy przemyśleć racjonalny układ sprzętów. Wielu profesjonalnych projektantów wnętrz korzysta z metody tak zwanego trójkąta ergonomicznego, zgodnie z którym układ sprzętów: lodówka, zlew, kuchenka / piekarnik powinien mieć kształt trójkąta. Taki rozkład sprzętów sprawia, że zdecydowanie wygodniej pracuje się w kuchni.

Kolejną sprawą jaką warto mieć na uwadze, jest kwestia spożywania posiłków. W małych zamkniętych kuchniach będzie bardzo trudno wygospodarować trochę miejsca na osobny stół i krzesła. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie wysuwanego blatu, który będzie służył nie tylko jako stolik, ale także wydłużenie blatu.

Dekoracje kuchni

Gdy nasza kuchnia jest już gotowa, możemy zająć się dobieraniem dodatków oraz dekoracji kuchennych. Każda stylowa kuchnia potrzebuje jakichś ozdób, aby nie sprawiała wrażenia sterylnej kuchni laboratoryjnej. Gdy w naszej kuchni przeważa kolor biały, warto kupić urządzenia AGD pasujące kolorystycznie do styli mieszkania, np. niebieski czajnik, mikser czy toster. Ciekawym pomysłem będzie również kupienie zastawy stołowej i serwisu kawowego w jakimś konkretnym kolorze lub ciekawym wzorze. Kolorowe kubki w jednolitym odcieniu lub każdy w innym, będą świetnie wyglądały stojąc na otwartych półkach kuchni.

Pamiętajmy, aby dobierać kolory w odpowiedni sposób. Jeśli chcemy uzyskać poważną i chłodną kuchnię, to do białych mebli dobierzmy dodatki w kolorze grafitowym, szarym. Jeśli natomiast nasza kuchnia ma stać się pełnym energii i radosnym pomieszczeniem, postawmy na ciepłe barwy – czerwony, żółty, pomarańczowy.