Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wybrać drewniane meble kuchenne?

31 października 2020


W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane meble kuchenne. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, wśród których dużą popularnością cieszy się drewno. Dlatego wiele osób zastanawia się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas wyboru mebli z drewna. Warto się tego dowiedzieć.

Gatunek drewna

Drewniane meble kuchenne przede wszystkim powinny mieć odpowiednio dobrany gatunek drewna. Tego rodzaju meble produkuje się z drewna o różnych gatunkach. Wśród nich można przede wszystkim wymienić dąb, ale także wiśnię, klon, olchę, orzesznik, orzech czy też brzozę. Każde rozwiązanie ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Dlatego najlepiej wybrać drewno do kuchni zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami oraz gustem. Meble kuchenne powinny się przede wszystkich charakteryzować sporą wytrzymałością, a także odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto o tym pamiętać podczas ich wyboru.

Wykończenie mebli

Meble kuchenne wykonane z drewna mogą być wykańczane na bardzo różne sposoby. Mogą być na przykład barwione lub malowane. Jednak wiele osób decyduje się również na ich postarzanie, a także nakładanie politury. Każde wykończenie mebli sprawia, że zaczynają się one inaczej prezentować. A więc warto wybierać takie rozwiązania, które przede wszystkim będą się podobać głównym użytkownikom kuchni, ponieważ jest to dość istotna kwestia, na którą powinno się zwrócić swoją szczególną uwagę.

Dodatkowe zdobienia

Drewniane meble kuchenne z powodzeniem mogą być wykończone również dodatkowymi zdobieniami czy też innym rodzajem dekoracji. Wśród nich można wymienić listwy wykończeniowe, zdobione nogi meblowe, nakładane elementy dekorujące, a także wsporniki czy też pilastry. Wybór odpowiedniego rodzaju zdobienia czy dekoracji może w bardzo korzystny sposób zmienić wygląd drewnianych mebli. Dlatego warto się na nie zdecydować, jeśli takie elementy przypadają do gustu wszystkim użytkownikom tego rodzaju mebli.

Szklane dodatki

Meble kuchenne wykonane z drewna mogą być również uzupełnione o różnego rodzaju szklane dodatki, które z całą pewnością będą się w fantastyczny sposób prezentować. Wśród nich można wymienić na przykład artystyczne wstawki do szkła, teksturę nakładaną na szkło, a także szprosy. Tego rodzaju szklane dodatki z całą pewnością podniosą atrakcyjność drewnianych mebli kuchennych, dlatego warto przemyśleć takie rozwiązanie. Może być ono bardzo korzystne podczas urządzania swojej kuchni zarówno w stylu klasycznym, jak i stylu nowoczesnym.

wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Redakcja sdom.pl

Sdom.pl to nowoczesny blog budowlany, na którym znajdziesz ciekawe poradniki i felietony dotyczące budowy oraz wystroju własnego domu. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w artykułach zawsze były aktualne i rzetelne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak wybrać projekt domu
Idealny producent wind
wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Jesteś zainteresowany reklamą?