sdom.pl

Remont, Aranżacja, Budowa – Blog Budowlany

Wnętrza

Wirtualny spacer po mieszkaniu – dla kogo?

W dzisiejszych czasach ciągle rozwija się rynek deweloperski, ludzie migrują z jednego mieszkania do drugiego, wynajmują, kupują, budują domy. Posiadanie własnego konta jest bardzo ważnym elementem życia. To, w jakim otoczeniu się znajdujemy ma wpływ na nasze samopoczucie, rozwój, a także jakość naszej nauki, pracy. Dlatego bardzo dokładnie powinniśmy się przyglądnąć mieszkaniu przed jego zakupem lub decyzją o wynajęciu lokum.

Wybór mieszkania w dobie pandemii

Szczególnie trudną sytuację mamy obecnie, kiedy wiele z nas boi się wyjść z domu ze względu na złą sytuację związaną z koronawirusem. Firmy redukują liczby pracowników i nie zawsze jesteśmy w stanie obejrzeć osobiście dane mieszkanie. Zawsze problem z obejrzeniem mieszkania mają studenci – najczęściej pragną oni wynająć mieszkanie lub pokój w innym mieście. Rzadko kiedy jest się w stanie umówić kilka mieszkań do obejrzenia na jeden dzień – po prostu fizycznie jest to niemożliwe.
Jak sobie z tym poradzić? Zawsze można polegać na dokładnych fotografiach mieszkania, które są dodawane w ogłoszeniu lub skorzystać z wirtualnego spaceru po mieszkaniu.

Wirtualny spacer po mieszkaniu – co to jest?

Wirtualny spacer po mieszkaniu to wynalazek ostatnich miesięcy. Jest to nowoczesna forma ukazania mieszkania, które chcemy wynająć lub kupić. W interaktywny sposób pozwoli zaprezentować mieszkanie osobom, które chcą obejrzeć mieszkania, a nie mają szansy bezpośrednio i osobiście odwiedzić na przykład danego miasta. Jest to bardzo przyciągająca oferta i na pewno taka opcja przyciągnie więcej osób do danego ogłoszenia. Jest to na pewno lepsza opcja niż tradycyjne zdjęcia, nawet jeśli są to te 360-stopniowe.

Do stworzenia wirtualnego spaceru po mieszkania wykorzystuje się kamery 3D, a nie zwykłego aparatu cyfrowego. Co to nam daje? Pomaga ukazać mieszkanie w realnych wymiarach, pokazać przestrzeń i metraż tak, jakbyśmy widzieli go w rzeczywistości. Okazuje się, że zdjęcia nie oddają tego tak realistycznie jak właśnie pokaz 3D. Taki pokaz lepiej też przedstawia meble, ich stan, pojemność oraz kolory i faktury. Jest to przydatna opcja, pozwala uniknąć wielu niedomówień i może zaoszczędzić czas obu stronom interesu.

Podsumowując, wirtualny spacer jest nowoczesną opcją, która pomaga obu stronom wynająć mieszkanie. Pozwala zaoszczędzić czas i przebyte kilometry. Możemy oglądać mieszkanie wygodnie, na kanapie. Szczególnie przydatna jest teraz, w dobie pandemii, kiedy spotkania międzyludzkie nie są preferowany, a całe życie społeczne przenosi się do internetu.