Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Agencja nieruchomości Warszawa Śródmieście i szybka sprzedaż mieszkania

20 lutego 2023 Agencja nieruchomości Warszawa Śródmieście

Warszawskie Śródmieście to najdroższa pod względem mieszkaniowym część dużego polskiego miasta. Osoba posiadająca lokal w tej części stolicy, na pewno nie powinna narzekać na jego lokalizację i możliwą cenę odsprzedaży. Może ona bowiem przekraczać 20000 zł/mkw. Z drugiej strony, szybka sprzedaż mieszkania Warszawa Śródmieście nie należy do łatwych, o czym już przekonało się wiele osób. Wyjaśniamy, dlaczego znalezienie chętnego na mieszkanie ze Śródmieścia wcale nie będzie takie proste. Nasz artykuł tłumaczy również, jakbardzo dobra agencja nieruchomości z Warszawy może znacząco pomóc osobom, które planują szybką sprzedaż mieszkania.

Sprzedaż mieszkania Warszawa Śródmieście: innych ofert jest dużo

Śródmieście to dzielnica Warszawy, która wygląda dość skromnie pod względem powierzchni. Mniejsze są tylko cztery administracyjne części Warszawy (Żoliborz, Ursus, Ochota oraz Praga-Północ). Jeżeli chodzi o liczbę ludności (ok. 110 000 osób), to Śródmieście już od dawna traci mieszkańców. W tej części Warszawy brakuje np. młodych par, dla których barierą są wysokie ceny „M”. Większe znaczenie niż w innych częściach miasta ma natomiast popyt inwestycyjny na lokale.

Mimo opisywanej sytuacji, szybka sprzedaż mieszkania ze Śródmieścia będzie dość trudna – np. ze względu na dużą liczbę konkurencyjnych ofert. Dane serwisu Unirepo wskazują, że w połowie lutego 2023 r. na ośmiu największych portalach ogłoszeniowych były dostępne aż 1724 ogłoszenia dotyczące mieszkań ze Śródmieścia. Mowa o ofertach zaktualizowanych w ciągu ostatnich 30 dni. Co ciekawe, tylko 155 ogłoszeń dotyczących lokali ze Śródmieścia było wystawionych bezpośrednio przez właściciela. To potwierdza, że wielu osobom szybka sprzedaż mieszkania ze Śródmieścia wydaje się niemożliwa bez pomocy agencji nieruchomości.

Cena mieszkań ze Śródmieścia również stanowi ważną barierę

Zaprezentowane powyżej statystyki na temat dużego znaczenia agencji nieruchomości potwierdzają, że wiele osób już doświadczyło problemów z samodzielną sprzedażą mieszkania znajdującego się na warszawskim Śródmieściu. Rzetelna wycena takiego lokalu zwykle sugeruje cenę wyższą od 15 000 zł/mkw., a nawet 20 000 zł/mkw. Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup tak kosztownego lokum. Dlatego szczególnego znaczenia nabiera umiejętność odpowiedniego znalezienia potencjalnie zainteresowanego nabywcy lokum oraz wyróżnienia mieszkania wśród wielu konkurencyjnych propozycji.

Najlepsza agencja nieruchomości z Warszawysobie łatwo poradzi

Powyższe problemy mogą być trudne do przezwyciężenia dla osoby nie zajmującej się na co dzień sprzedażą nieruchomości. Jednakże najlepsza agencja nieruchomości z Warszawy nie powinna mieć problemu, aby szybko sprzedać mieszkanie ze Śródmieścia. Szybka sprzedaż mieszkania Warszawa Śródmieście to transakcja, w której biorą udział tylko najlepsze agencje nieruchomości z Warszawy wiedzące, jak zainteresować np. inwestorów mieszkaniowych. Warto pamiętać, że w przypadku Śródmieścia to właśnie wspomniani inwestorzy są ważnymi kupującymi. Niezależnie od tego, kto będzie ostatecznym nabywcą lokum, na pewno jego uwagę przyciągnie pakiet bardzo dobrych zdjęć oraz filmów i ciekawy opis mieszkania. Agencja nieruchomości premium zorganizuje też dzień otwarty dla wszystkich osób zainteresowanych ofertą.

Materiał zewnętrzny

Czym dokładnie jest dominanta w architekturze

Redakcja sdom.pl

Sdom.pl to nowoczesny blog budowlany, na którym znajdziesz ciekawe poradniki i felietony dotyczące budowy oraz wystroju własnego domu. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w artykułach zawsze były aktualne i rzetelne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Agencja nieruchomości Warszawa Śródmieście

Jesteś zainteresowany reklamą?