Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Na czym polega praca jako agent nieruchomości?

15 grudnia 2020


Wśród wielu ciekawych zawodów, które z powodzeniem można wykonywać jest praca agenta nieruchomości. Jest to zajęcie przede wszystkim dla osób aktywnych oraz ambitnych, które nie boją się nowych wyzwań. Wiele osób zastanawia się, na czym polega praca jako agent nieruchomości. Warto się tego dowiedzieć.

Obowiązki agenta nieruchomości

Agent nieruchomości podczas swojej pracy wykonuje bardzo wiele zróżnicowanych obowiązków. Wśród nich można przede wszystkim wymienić opracowywanie oraz prezentację ofert mieszkań lub domów, które przeznaczone są do sprzedaży lub wynajmu. Oprócz tego osoba pracująca na tym stanowisku zajmuje się prezentowaniem nieruchomości potencjalnym klientem, a także ich właściwą reklamą. Dodatkowo agent nieruchomości powinien w sposób samodzielny pozyskiwać oferty związane ze sprzedażą lub wynajmem poszczególnych nieruchomości, ponieważ jest to bardzo ważne zadanie podczas wykonywania przez niego codziennych obowiązków zawodowych.

Dzień pracy agenta nieruchomości

Dzień pracy agenta nieruchomości z całą pewnością będzie bardzo aktywny, ponieważ jego praca w dużej mierze polega na spotykaniu się z klientami oraz prezentowaniu im ofert, które są związane z zakupem lub wynajmem konkretnych nieruchomości. Oprócz tego agent nieruchomości podczas pracy przygotowuje się do spotkań, a także wykonuje analizy, tworzy oferty, a także planuje strategie negocjacji. Podczas każdego dnia pracy osobę na tym stanowisku czeka bardzo wiele wyzwań.

Jak zostać agentem nieruchomości?

W celu podjęcia pracy na stanowisku agenta nieruchomości nie potrzebne jest wyższe wykształcenie kierunkowe, ani też wyższe wykształcenie w ogóle. Bardzo wiele osób, które pracuje na tego rodzaju stanowiskach po prostu posiada wykształcenie średnie i jest ono jak najbardziej optymalne. Natomiast od roku 2013 nie jest nawet wymagana licencja, aby móc pracować w tym zawodzie. Dzięki temu każdy, kto pragnie zostać agentem nieruchomości może nim być i nie ma tu większych wymagań.

Wymagania stawiane agentom nieruchomości

Agentom nieruchomości są jednak stawiane pewne wymagania przez agencje nieruchomości, które ich zatrudniają. Przede wszystkim od osoby na tym stanowisku wymaga się, żeby posiadała prawo jazdy kategorii B. Oprócz tego powinna się interesować rynkiem nieruchomości oraz finansami, a także znać podstawowe programy biurowe, takie jak Excel czy też Word. Dodatkowo osoba na tym stanowisku powinna mieć rozwinięte kompetencje sprzedażowe, a także negocjacyjne.

Czym dokładnie jest dominanta w architekturze

Redakcja sdom.pl

Sdom.pl to nowoczesny blog budowlany, na którym znajdziesz ciekawe poradniki i felietony dotyczące budowy oraz wystroju własnego domu. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w artykułach zawsze były aktualne i rzetelne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Agencja nieruchomości Warszawa Śródmieście

Jesteś zainteresowany reklamą?