Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Czy są miesiące, kiedy najlepiej wynająć mieszkanie?

7 grudnia 2020


Każdy, kto choć raz szukał mieszkania na wynajem, zdaje sobie sprawę ile stresu może to przysporzyć. Szukanie ofert nie jest wcale take łatwe, jak to mogłoby się wydawać. Trzeba brać przecież pod uwagę wiele czynników i nie są nimi jedynie odpowiednia cena oraz standard mieszkania, ale również lokalizacja, czy bliskość poszczególnych sklepów, uczelni i innych ważnych punktów na mapie miasta. Nie bez powodu zadajemy sobie również pytanie „Kiedy najlepiej wynająć mieszkanie?” Zdajemy sobie sprawę, że są okresy w roku, kiedy ofert jest więcej, lub kiedy ceny są dużo atrakcyjniejsze niż w innych miesiącach.

Kiedy najtaniej można wynająć mieszkanie?

Określone pory roku, charakteryzują się tym, że rynku pojawia się o wiele więcej ofert wynajmu mieszkań, co powoduje, że łatwiej nam jest znaleźć lokal odpowiedni do naszych preferencji i możliwości finansowych. Podczas poszukiwań odpowiedniego mieszkania ważnych jest kilka czynników, które warto brać pod uwagę. Rodziny z dziećmi często są zainteresowani jedynie takim lokalem, który dokładnie spełni ich oczekiwania i będzie zaspokajał potrzeby wszystkich domowników. Z tego powodu wcale nie śpieszy im się z podjęciem decyzji i są skłonni poświęcić na poszukiwania o wiele więcej czasu niż na przykład studenci. Ci natomiast zaczynają szukać mieszkania zazwyczaj na kilka miesięcy przed rozpoczęciem roku akademickiego i są ograniczeni budżetem oraz terminem, do którego muszą maksymalnie się przeprowadzić.

Zdecydowania najmniej osób przeprowadza się w okresie zimowym, dlatego, jeżeli zależy nam na cenie, to w tym okresie warto szukać korzystnych cenowo ofert. Jeżeli zdecydujemy się rozpocząć wynajem pomiędzy grudniem a lutym, bardzo możliwe, że uda nam się nawet wytargować jeszcze niższe opłaty. W zależności od miasta okres zastoju może potrwać dłużej i zacząć się w październiku a skończyć nawet w kwietniu. Wszystko wiąże się z faktem, że rodziny z dziećmi pragną przeprowadzić się jeszcze przed początkiem roku szkolnego, który ma miejsce we wrześniu, natomiast studenci przed październikiem i rozpoczęciem roku akademickiego. Reasumując, najdroższy może okazać się wynajem w okresie letnim, a szczególnie pod koniec lata. Natomiast najtaniej prawdopodobnie znajdziemy lokal w okolicy listopada i grudnia.

Kiedy jest najwięcej ofert wynajmu mieszkań?

Najwięcej ofert wynajmu mieszkań znajdziemy w okresie późnowiosennym oraz letnim. Wszystko za sprawą tego, kiedy najczęściej się przeprowadzamy, czyli właśnie w okresie pomiędzy majem a wrześniem. Jest to wiec okres, kiedy właściciele mieszkań najbardziej zabiegają o nowych lokatorów i to właśnie wtedy możemy wynająć mieszkanie od ręki.

wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Redakcja sdom.pl

Sdom.pl to nowoczesny blog budowlany, na którym znajdziesz ciekawe poradniki i felietony dotyczące budowy oraz wystroju własnego domu. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w artykułach zawsze były aktualne i rzetelne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Agencja nieruchomości Warszawa Śródmieście

Jesteś zainteresowany reklamą?